Księgowość IT

Doradztwo biznesowe

Uproszczona księgowość

Pełna księgowość

Obsługa kadrowo – płacowa

nadzór księgowy

Nowoczesna księgowość

Szybki kontakt

Wielu programistów podejmuje swoje obowiązki na zasadach jednoosobowej działalności gospodarczej. Dzięki temu zyskują elastyczność i możliwość większych zarobków. Jest to także rozwiązanie wygodne dla firm IT, które często preferują właśnie ten rodzaj współpracy. Choć takie rozwiązanie ma wiele zalet, to trzeba pamiętać, że po założeniu działalności gospodarczej nowy przedsiębiorca musi dopilnować szeregu spraw księgowych – a te muszą być zgodne z aktualnymi przepisami prawa podatkowego. Rozwiązaniem, które pomoże Państwu skupić się na biznesie, a nie na niuansach rachunkowości, jest podjęcie współpracy z naszym biurem rachunkowym ASSET. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą usług księgowych dla programistów!

Księgowość dla IT Wolsztyn – nowoczesne rozwiązania w zasięgu ręki

Nasza księgowość dla programistów, zwana również księgowością dla IT lub księgowością dla freelancerów technicznych, koncentruje się na specyficznych potrzebach i aspektach finansowych związanych z pracą programistyczną oraz samozatrudnieniem w branży technologicznej.

Usługi księgowe ASSET obejmują między innymi:

  • rozliczenia podatkowe – zajmujemy się rozliczeniami podatkowymi, w tym PIT (podatek dochodowy od osób fizycznych) lub CIT (podatek dochodowy od osób prawnych), w zależności od formy prowadzenia działalności. Pomagamy w identyfikacji dostępnych ulg podatkowych (ulga IP Box) i optymalizacji obciążeń,
  • fakturowanie – przygotowujemy faktury dla klientów za wykonane usługi lub projekty. Pomagamy prawidłowo rozliczać się w branży IT,
  • księgowość kosztów projektów – programiści często pracują nad różnymi projektami dla wielu klientów. Nasza księgowość dla programistów pomaga w śledzeniu i kategoryzowaniu kosztów związanych z każdym projektem, co ułatwia analizę rentowności,
  • podatki od sprzedaży – jeśli świadczą Państwo usługi klientom z innych krajów, nasi specjaliści zajmą się także kwestiami podatkowymi związanymi z VAT lub pokrewnymi podatkami od sprzedaży, które obowiązują również w przypadku klientów polskich,
  • wydatki i odliczenia – nasza księgowość dla programistów pomaga w identyfikacji i odliczeniach kosztów związanych z prowadzeniem działalności, takich jak koszty sprzętu, oprogramowania, biura domowego, podróży służbowych i innych. Ewidencja środków trwałych to niezwykle ważny aspekt prowadzenia własnej działalności gospodarczej, którym zajmą się nasi eksperci,
  • rozliczenia roczne – nasze biuro rachunkowe specjalizuje się także w przygotowywaniu rocznych deklaracji podatkowych i sprawozdań finansowych wymaganych przez organy podatkowe.
księgowość it

Podatki programisty z biurem rachunkowym ASSET

Podatki w branży IT przekładają się na realne zyski lub straty prowadzonej działalności gospodarczej. Księgowi z naszego biura rachunkowego doskonale znają się na prawie podatkowym – stoi za nimi nie tylko wieloletnie doświadczenie, ale również wiedza i zaangażowanie, dzięki któremu na bieżąco aktualizują informacje związane ze zmianami prawnymi.

Odpowiednie rozliczenie podatków w zawodzie programisty ma kluczowe znaczenie, zarówno z punktu widzenia przestrzegania prawa, jak i dla finansowej stabilności oraz dobrobytu zawodowego. Dlatego warto korzystać z usług naszego biura księgowego, które zapewni prawidłowe rozliczenie podatków przy zachowaniu najkorzystniejszych opcji.

Ryczałt – programista: czy to się opłaca?

Wybór między ryczałtem a podatkiem dochodowym od osób fizycznych (PIT) lub podatkiem dochodowym od osób prawnych (CIT) zależy od indywidualnej sytuacji finansowej i biznesowej programisty. Ryczałt może być korzystną opcją dla niektórych pracowników sektora IT, ale nie dla wszystkich. Choć panuje ogólne przekonanie, że ryczałt od przychodów ewidencjonowanych to najkorzystniejsze rozliczenie działalności w branży IT, to w praktyce może okazać się, że nie jest to opcja odpowiednia dla Państwa firmy.

Właśnie dlatego do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, ponieważ wiemy, że podatki i rozliczenia księgowe zależą od wielu aspektów, takich jak np. świadczenie pracy na rzecz dawnego pracodawcy, zakres wykonywanych usług czy forma prawna działalności.

ASSET – księgowość dla programistów

Rozliczanie podatków zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi jest podstawowym obowiązkiem każdego obywatela i przedsiębiorcy. Niespełnienie tego obowiązku może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych, takich jak kary finansowe, sankcje podatkowe, a nawet kary karno-skarbowe. Dlatego też tak ważne jest utrzymanie prawidłowości i poprawności wszelkiego rodzaju rozliczeń. Przekazując nam ten element działalności, mają Państwo pewność, że finanse Państwa firmy są w rękach ekspertów.

Księgowość IT online

Nasze biuro rachunkowe z Wolsztyna zajmuje się zarówno księgowością jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i księgowością Sp. Z O.O. Działamy w pełni online i posługujemy się cyfrowym obiegiem dokumentów, dzięki temu mogą Państwo skorzystać z naszych usług niezależnie od lokalizacji, w której prowadzicie firmę.