Ile kosztuje obsługa księgowa jednoosobowej firmy?

gru 14, 2022księgowość

Ile kosztuje obsługa księgowa jednoosobowej firmy

W ramach obsługi księgowej jednoosobowej firmie wykonuje się wiele działań. Jest to przykładowo prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów, czy zajmowanie się księgami handlowymi. Tego typu zadania warto powierzyć Biurze Rachunkowemu Asset, które kompleksowo zajmie się obsługą księgową jednoosobowej działalności gospodarczej.

Na czym polega obsługa księgowa firm?

Nasze biuro rachunkowe specjalizuje się w kompleksowej obsłudze księgowej mikro i małych przedsiębiorców z dowolnej branży. Z naszych usług korzystają osoby, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą i przedsiębiorstwa o różnej formie prawnej. Warto powiedzieć nieco o tym pierwszym przypadku.

Małe i średnie firmy najczęściej rozliczają się na podstawie prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów. W tym przypadku realizowane są takie czynności jak przykładowo ewidencjonowanie środków trwałych, czy opracowywanie i aktualizacja planu amortyzacji. Istnieje też obowiązek przygotowywania deklaracji rozliczeniowych w zakresie podatku dochodowego. Jest też inna forma opodatkowania, czyli ryczałt ewidencjonowany. Podatek płacony jest od przychodu, bez pomniejszenia go o koszty. Usługa księgowość dla jednoosobowej działalności gospodarczej świadczona jest na najwyższym poziomie przez specjalistów w dziedzinie rachunkowości.

Ile kosztuje obsługa księgowa małej firmy?

W każdej firmie nawet w jednoosobowej konieczne jest prowadzenie dokumentacji księgowej. W tym przypadku przedsiębiorca ma możliwość skorzystać z uproszczonych form rozliczania swojej działalności gospodarczej. Warto skorzystać z pomocy Biura Rachunkowego Asset, które zajmuje się obsługą księgową. Koszt księgowości dla jednoosobowej działalności gospodarczej zależy od wielu czynników. Będzie to przykładowo forma opodatkowania, ilość zatrudnionych pracowników, ilość dokumentów, jakie dostarczane są w skali miesiąca, czy też branża. Jeśli chcesz powierzyć obsługę księgową profesjonalnemu biuru rachunkowemu, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony.

Co wchodzi w cenę obsługi księgowej dla firm?

Warto też odpowiedzieć na pytanie: co wchodzi w cenę obsługi księgowej dla firm? Jeśli mowa o usługach kadrowo płacowych ASSET będzie to przykładowo rozliczanie delegacji, zwolnień lekarskich i urlopów, przygotowywanie umów oraz ich rozliczanie, odprowadzanie zaliczek na podatek dochodowy, czy obsługa rozliczeń ZUS. Biuro Rachunkowe ASSET oferuje też prowadzenie uproszczonej lub pełnej księgowości. Jednak małe firmy decydują się najczęściej na tą pierwszą opcję.

Co warto wiedzieć o księgowości uproszczonej?

Księgowość uproszczona przeznaczona jest dla osób fizycznych, spółek jawnych osób fizycznych, spółek cywilnych osób fizycznych, spółek partnerskich, niektórych stowarzyszeń oraz spółdzielni socjalnych. Uwaga! Tylko w przypadku, gdy ich przygody nie przekroczyły wartości 2 mln euro za poprzedni rok obrotowy! Są trzy formy opodatkowania, czyli karty podatkowe, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i podatkowa księga przychodów i rozchodów.

Jakie formy opodatkowania najczęściej wybierane są przez prowadzących jednoosobową działalności gospodarczą?

Najczęściej wybierane formy opodatkowania przez osoby, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą jest KPiR oraz ryczałt. Czasami zdarzają się takie sytuacje, w których przedsiębiorca zmuszony jest przejść na pełną księgowość, która wydaje się być bardziej skomplikowana.

Jeśli do tej pory prowadziłeś jednoosobową działalność gospodarczą, a teraz przekształcasz ją w spółkę, musisz zacząć prowadzić księgi rachunkowe. Aby pełna księgowość była prowadzona w sposób prawidłowy, należy być bardzo dokładnym. Trzeba mieć też odpowiednią wiedzę rachunkową i doświadczenie. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem, jest skorzystanie z pomocy Biura Rachunkowego Asset. Księgowość uproszczona również znajduje się w ofercie naszej firmy. Więcej o tej usłudze przeczytasz na naszej stronie.

Dlaczego warto podjąć współpracę z Biurem Rachunkowym Asset?

Ze strony Biura Rachunkowego Asset możesz liczyć na pełen profesjonalizm, indywidualne podejście do każdego Klienta oraz uczciwe warunki współpracy. Ponosimy pełną odpowiedzialność za prawidłowe prowadzenie ksiąg i rozliczeń.

W naszej ofercie znajduje się: księgowość uproszczona, pełna księgowość, obsługa kadrowo-płacowa, doradztwo biznesowe, nadzór księgowy, prowadzenie ksiąg rachunkowych i nowoczesna księgowość. Oferujemy cyfrowy obieg dokumentów, z myślą o ekologii i dbałością o środowisko naturalne.

Chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje obsługa księgowa małej firmy? Nie czekaj, już dziś skonsultuj się z naszym specjalistom. Pomoże Ci on wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie!

 

Zobacz podobne wpisy na naszym blogu!